Książka o rozwoju osobistym może być bardzo dobrym prezentem na gwiazdkę, ale również na urodziny czy po prostu bez okazji. Jest to również najlepszy prezent, jaki można podarować samemu sobie. Takie publikacje na pewno pomogą nam w znalezieniu własnej ścieżki życiowej, ale także sprawią, że nasze życie stanie się łatwiejsze. Oto najlepsze książki o rozwoju osobistym, jakie powinniśmy przeczytać.
Anthony Robbins w swojej książce świetnie opisał techniki samodoskonalenia. Pozwalają one nam dokonywać różnych zmian w swoim życiu, by było ono znacznie pełniejsze. Publikacja przeprowadzi nas przez poszczególne etapy, dzięki czemu łatwiej nam będzie zmienić swoje życie na lepsze. Głównym założeniem książki jest również pozbycie się negatywnych nawyków, które mogą bardzo zaszkodzić nam w codziennym życiu.
Sam autor jest obecnie właścicielem aż dziewięciu firm. Wcześniej dotknęły go różne porażki. Prawdziwego olbrzyma obudził sobie w momencie, kiedy przez niezapłacone rachunki odcięto mu dostęp do prądu. Porażki oraz złe nawyki nie sprawiły jednak, że się poddał, a wręcz przeciwnie – starał się zawsze uparcie dążyć do swoich celów.
Książka wprowadza bardzo ważne kwestie do rozwoju osobistego, w tym porusza temat naszej psychiki oraz jej wpływu na codzienność. Autorka książki sama doświadczyła choroby nowotworowej, która bardzo ją dotknęła, również psychicznie. Dzięki swoim zasadom terapeutycznym oraz metodom walki z załamaniem nerwowym uzdrowiła swoją psychikę, dzięki czemu mimo choroby uwolniła życiowy potencjał. Książka może wskazać nam drogę do samoświadomości oraz uzdrowienia własnej psychiki, dzięki czemu nawet w trudnych chwilach będziemy mogli sprostać wyzwaniom codziennego życia.
Autor tej książki stworzył wcześniej prawdziwe bestsellery takie jak „Pokochaj siebie” oraz „Kieruj swoim życiem”. Jego nowa książka „Wyleczyć głowę” skierowana jest na psychologiczny aspekt naszych działań. Dyer jest psychologiem, który swoje dzieciństwo spędził w sierocińcu, dlatego jego doświadczenia życiowe wpłynęły na późniejsze działania i przekonania. Postanowił walczyć o swoje marzenia i w swojej publikacji przekonuje, że poczucie bycia ofiarą potrafi bardzo zdemotywować do działania. Najważniejszym aspektem w samorozwoju jest dążenie do celów pomimo przeciwności. Również ogromną wartością będzie wiara w siebie, która staje się również napędem do działania. Kierowanie własnym życiem zależy od nas, jak zresztą przekonuje nas sam autor.
Książka skupia się na teorii myślenia projektowego. Polega ono na osiąganiu z pozoru nieosiągalnych celów i marzeń. Autor zachęca nas do podjęcia działania, które będą oparte na współpracy. Podstawą wszystkich pozytywnych zmian jest chęć zdobywania oraz dążenie do polepszania swojego życia. Dzięki utrwalonym w czasie zwyczajom i nawykom jesteśmy w stanie wypracować silny charakter, który pozwoli nam osiągać znacznie więcej. Bardzo ważne są również nawyki jako podstawa naszego działania. Automatycznie wykonywane aktywności mogą krok po kroku znacznie ułatwić nam znalezienie w sobie siły do działania, ale również przybliżają nas do celu. Ciągłe przebywanie w stagnacji może sprawić, że nie będziemy mogli podjąć się żadnego konkretnego działania, przez co nasze życie nie zmieni się na lepsze. Często właśnie stagnacja sprawia, że trudno nam odnieść sukces. Autor przekonuje, że najważniejszą cechą jest dyscyplina oraz nawyki, które kształtują się z czasem i pomagają w osiąganiu naszych nowych założeń.
Publikacje o rozwoju osobistym mogą być idealnym sposobem na znalezienie w sobie pasji oraz energii do zmian. Warto czytać takich autorów, którzy mają różne doświadczenia życiowe, ale pomimo problemów znaleźli w sobie motywację do zmian. Warto znaleźć choć jednego autora, który nas zainspiruje.
Fot. Pexels